Rubriky
Dům a zahrada

Jak je to s půjčkou na exekuci?

Exekuce je obrovská hrozba pro všechny z nás, a to jenom z toho důvodu že vždy o vše přijdeme, a to není zrovna dvakrát příjemná věc, co se nám může stát. Ale přemýšlely jste někdy o půjčce na exekuci nebo při exekuci? Může se vám zdát, že je to nemožné, ale opak je však pravdou. O půjčky na exekuci se zajímají a zabývají se jimi především nebankovní společnosti, které dokážou tolerovat daný záznam v registru, ale samozřejmě na vás bude přihlíženo jako na velice rizikového klienta, a to z důvodu že si budou myslet že nejste schopni svoje dluhy splácet.

Jednání

U banky jako takové se vám stane že po podání žádosti vám pouze přijde tzv. rychlé zamítnutí a dále se s vámi už nebudou vůbec bavit, pokud se vám toto stalo důkladně si prostudujte právě portfolio výše zmíněné nebankovní společnosti, u nebankovních společností narazíte totiž i na ty které jsou schopné vám půjčit. Musíte však počítat s tím, že budete mít vyšší úroky než při klasické žádosti, a to právě z toho důvodu že osoba s exekucí je označován jako rizikový klient, ale bohužel se nejedná jenom o vyšší úroky ale také o tzv. sankce za porušení smluvních pravidel. Takže až budete vyhledávat vhodného poskytovatele, vybírejte pouze mezi těmi ověřenými a známými. Jedná se o nebankovní společnosti, které se mohou prokázat PLATNOU LICENCÍ České národní banky.

Pokud se vám stane že během splácení nastanou jakékoliv problémy zapomeňte na nějaké schovávání se, ale právě naopak se vrhněte na nejrychlejší a aktivní řešení daného problému, Vždy musíte co nejdříve kontaktovat svého věřitele, a celou vaši situaci i s problémem mu oznámit. Zkuste se s ním domluvit na tzv. splátkových prázdninách nebo na jakémkoliv novém splátkovém kalendáři. Samozřejmě a bohužel ani doklad o splátkách není zadarmo a musí se platit daný jednorázový poplatek, pokud tedy budete tuto volbu využívat častěji může se stát že i ta nejvýhodnější půjčka se nekřesťansky prodraží.

Peníze

Samozřejmě půjčka na exekuci má svoje výhody a nevýhody – výhody: Jednou z výhod je samozřejmě to že nebankovní společnost půjčuje lidem, kterým ostatní bankovní společnosti nepůjčí. Jako druhá výhoda je ta že se dá daná věc vyřídit online, ať už formou e-mailu tak i telefonicky. Vždy vám daný poskytovatel nastaví jasné a přehledné podmínky. Také si můžete nastavit nebo alespoň dojednat nastavení délky dané splátky. A jak už bylo uvedeno výše je tu i možnost dobu splatnosti, jakkoliv oddálit (samozřejmě po domluvě z poskytovatele). Nevýhody jsou již zmíněné vysoké úroky, musíte mít pravidelný příjem, když porušíte pravidla smlouvy hrozí vám opravdu vysoké sankce, u některých nebankovních společností se neobejdete bez případného spolužadatele.

Rubriky
Dům a zahrada

Mazlíčci napadeni parazity

Výskyt blech může být banální, doporučujeme však nic nepodceňovat. A zasáhnout je nejlepší co nejdříve. Zdají se vám vaše zvířátka nervózní a apatická? Vyčesávání srsti usnadní zjištění napadení bleškami. Nejen ze samotného kožíšku poznáme tyto maličké 1,5 – 5 mm parazity, umí dokonale skákat. Doskočí navíc pěkně vysoko, průměrně jeden a půl metru. Jedná se o nejčastější problém, s kterým bojujeme. Ten můžeme rozpoznat i trvalým drbáním, protože kousnutí svědí a tvoří se strupy. Tady se nabízí k využití suchý šampon. Strupy vysušuje a hojení se urychlí. V pelíšku můžeme najít také jejich trus, jsou to skutečně maličké drobečky tmavě hnědé barvy.
kreslená blecha 
Co je dále dobré vědět?
Blecha žije 3-6 měsíců a každý den naklade zhruba 18 vajíček. Vajíčka i larvy můžeme mít po celém bytě, nejen v samotné srsti zvířátek. Vzniklá situace je pak velmi nepříjemná.  Proto nedejme na známá slova „blechy na člověka nejdou“. I na člověku může tento cizopasník parazitovat. Nezapomeňme, že se živí krví a přenáší různé nemoci.
 zablešený pes
Jak zničit tyto tvrdé protivníky?
Pejskům i kočičkám můžeme koupit „antiparazitní“ obojky, které jsou účinné dlouhodobě. Většinou až 6 měsíců. Někdo dává přednost koupelím s kvalitním šamponem. Případně můžeme zvolit pipety nebo prášky, které obsahují složky k rychlé likvidaci. V každém případě tyto dva způsoby řešení jsou ochranou na pouhý jeden měsíc. Nutné je ošetřit i prostředí, v kterém se zvíře zdržuje nebo pohybuje. Tyto desinfekční prostředky seženeme u veterinárního lékaře případně v drogeriích. Doporučuje se častěji vysávat koberce a prát pelíšky.
 bílá kočka
Může se stát, že budeme mít blešky zlikvidované a pod kontrolou raz dva. Ale tady dejme pozor, protože i kolem domu se nachází vajíčka i larvy. Proto má tato cesta likvidace „dlouhou trať“…
Ať už náš čtyřnohý mňoukající nebo štěkající přítel blešky má, určitě nad nimi zvítězíme.

Rubriky
Dům a zahrada

Jak na plíseň v interiéru

Dali jste se do rekonstrukce chaty, chalupy nebo sklepa? Možná řešíte mimo stavební problémy ještě jeden, který je černou můrou mnoha obyvatel. Je to přítomnost plísně na stěnách. Tahle houba se zabydlela v mnoha příbytcích a svědčí jí především prostředí, kde je vlhko, mnoho se nevětrá a nemůže tam slunce. Proto starší zdivo je pro ní ten pravý ráj.

Všichni víme, že plíseň je nebezpečná záležitost pro naše zdraví. Když se někde usídlí, při svém růstu vystřeluje do ovzduší miliony spor, které se pak dostávají do orgánů lidí nebo zvířat a můžou způsobovat alergie nebo záněty. Plísně dále při svém růstu uvolňují mykotoxiny, které jsou velmi nebezpečné a můžou napadnout plíce, játra, ledviny a imunitní systém. Zejména v domácnostech, kde jsou děti, se této situace právem bojíme.

Proto cílem každého je, aby se této hrozby zbavil. Úmorné stříkání zdí přípravkem Savo už je ale za námi. Dnes nabízí trh nový preparát Biorepel, který je vlastně dvousložkový přípravek na nátěr zdi. Obsahuje mikroorganismus Pythium oligandrum, který se ve stěně zabydlí a přítomnou plíseň sežere. Později pak jen hlídá a pokud se plíseň opět ozve, znovu zaútočí. Tím se vyřeší náš boj s nerovným nepřítelem. Přípravek je neškodný pro lidské zdraví. Je jen třeba trpělivosti, protože jeho účinek není okamžitý, ale nějakou dobu trvá, než se požírač rozmnoží a stěnu ozdraví. Výsledek ale stojí za to. Plíseň je dlouhodobě pryč a my máme po starosti.

Máte-li tedy podobné problémy, myslete především na své zdraví a zdraví svých blízkých. Určitě takové opatření za pár korun stojí za to a my máme jistotu, že už na nás žádná plíseň nečíhá. Stačí jen kbelík, malířská štětka a odhodlání vyhrát tuto bitvu. Příjemné je, že známe předem, kdo bude vítězem. A to se vyplatí. Protože bydlení by mělo být nejen hezké, ale i zdravé pro naše tělo.

Rubriky
Dům a zahrada

K sezení nebo ležení?

Rozhodujete se, že si koupíte novou pohovku a nemůžete se s partnerem shodnout, která by byla ta nejvhodnější? Není divu, že nad tím tolik hloubáte, pohovka většinou dominuje každému obývacímu pokoji, a tak není opravdu na místě žádný spěch.

gauč

·        První, co nás zaujme, je určitě tvar a barva tohoto nábytku.
–         Je nutné, aby se barevně i tvarově hodila do interiéru.
·        Pak je potřeba se zamyslit nad tím, pro jaké příležitosti bude určena.
–         Je to jen pro sezení před televizní obrazovkou?
–         Nebo počítáte i s tím, že z ní bude příležitostné lůžko pro návštěvu.

Chce to vyzkoušet

V případě, že se rozhodnete poskytnout svou pohovku i pro občasné nocležníky, bude určitě nejlepším řešením rozkládací pohovka. I přesto, že jste určitě technicky velice zdatní, nebude od věci, když si necháte v obchodě pohovku rozložit a opět složit. Co kdyby to bylo přeci jen složitější a moc namáhavé. Jestliže jsme se rozhodli, že naše pohovka bude sloužit spíše jen pro sezení, pak se musíme zaměřit především na výšku zadního opěradla. Líbí se Vám právě taková, která má nízká záda, ale bojíte se možného nepohodlí? Je potřeba to vyzkoušet. Pohovka není židle, která už Vás hlouběji nepustí.

obývák

Ranní čtvrthodinka

U pohovky, kterou si dáte do obývacího pokoje, záleží na

–         kvalitě čalounění
–         hloubce sedu
–         celkové ergonomii.

Pohovky, které mají nižší záda, mívají naopak vyšší sed.

·        To určitě ocení především starší lidé, protože se z takové pohovky dobře vstává. A obráceně.

pokoj

Pohovky, které mají záda vyšší, mívají nižší sed.

·        A jestliže sedíte u televize dvě hodiny, budete mít možná problém se vstáváním i Vy.
Odborníci radí, aby si každý v obchodě raději vše vyzkoušel, nežli potom trpce litoval vyhozených peněz. Proto se nestyďte na všechno se zeptat a pak si trochu zacvičit. Sednout – vstát, sednout – vstát.

Rubriky
Dům a zahrada

Jak v létě pečovat o trávník?

Zdravý trávník by měl mít sytě zelenou barvu, měl by tvořit jednotnou vrstvu bez nevzhledných holých místa bez plevele. Pokud chcete, aby trávník zůstal v té nejlepší kondici, potřebuje hned několik věcí-dostatek vody, světlo, vzduch, přihnojování a hlavně lásku, se kterou se o něj budete starat.

Sekání trávy

·         Neprší? Je potřeba zavlažovat

Sucho v letních měsících je už každoročním pravidlem a trávník se s nedostatkem vody pomalu zbarvuje do světle zelené až žluté barvy. Je tedy na místě dodat mu vodu jinak, s tím vám pomůže umělé zavlažování. Jenom pozor, abyste ho kropili pouze ráno nebo večer, odpoledne by mohla tráva dostat šok v podobě studené spršky. Mladý trávník bude potřebovat rozhodně víc vody než několikaletý porost. Další faktor bude hrát druh půdy, písčitá půda bude vyžadovat častější zavlažování než hlinitá. Nejlepší je pro trávník ale dešťová voda, zachytávejte jí tedy a následně využijte k zavlažování.

 

·         Pravidelná výživa

Častým sečením bereme trávníku velké množství biomasy, proto hlavně v letních měsících bude potřeba trávník dohnojovat uměle. Hnojivo obstaráte ve formě granulí nebo roztoku. Nezapomeňte po aplikaci hnojiva trávník dobře zavlažit.

 

·         Správné sečení trávníku

V letních měsících sečeme trávník minimálně do délky 4-5 centimetrů, nikdy ne méně. Díky větší délce se v trávníku udrží potřební vlhkost a i zde, stejně jako u zavlažování platí, že trávník nesečeme za přímého slunce. Četnost sečení pak záleží na vlastních preferencích a na počasí, čím větší sucho, tím je potřeba menší četnost sekání. Vždy ale nezapomínejte na ostrý nůž v sekačce.

Vzrostlá tráva

·         Mulčování trávníku

Věděli jste, že tráva může být sama sobě dost dobrým hnojivem. Některé sekačky tak mají přímo systém mulčování, které díky speciálně tvarovanému noži rozsekají trávu na drobné kousky. Posečená tráva zůstane ležet na zemi a je tak sama sobě dobrým hnojivem plným živin.


Rubriky
Dům a zahrada

Masivní postel dokonale zapadne do každého interiéru

Potřebujete si koupit postel? Hledáte nějaký opravdu pěkný kousek nábytku, který vám doma neudělá ostudu? A takový, který dobře zapadne do vašeho stávajícího interiéru? Volbou masivní postele z kvalitního dřeva rozhodně neuděláte chybu!

postel masivní

Masivní nábytek je krásný a skvěle zapadne do všech typů interiérů, nehledě na to, zda fandíte aktuálním moderním trendům anebo patříte k milovníkům klasiky. Takže pokud se náhodou v budoucnosti rozhodnete pro změnu, udělá vám takový kus nábytku stejnou službu v budoucnosti jako nyní a kvůli změně stylu si rozhodně nebudete muset pořizovat nový nábytek – pokud tedy vsadíte na ten z masivu.
Nábytek z masivu bude pomalu stárnout spolu s vámi. A čím bude starší, tím na něj bude krásnější pohled, neboť barva přírodního borovicového dřeva s časem zlátne a jeho letokruhy jsou stále více patrné. Nikdy se vám proto neokouká a budete jej moci obdivovat opravdu dlouhé roky.

A tomu nahrává i opravdu dlouhá životnost takového nábytku. Nejenže se vám neokouká, ale pokud se vám náhodou v průběhu let nějak poškodí, je snadné jej opravit. Stačí postižené místo přebrousit a znovu nalakovat a oprava je hotová. V případě většího poškození konkrétní místo snadno nahradíte novým kusem dřeva. Z tohoto pohledu se investice do masivního dřeva opravdu vyplatí, neboť nebudete muset kupovat nový nábytek, a jestliže budete chtít, tak s vámi ten stávající zůstane po celý váš život. Něco takového vám žádný jiný materiál nemůže nabídnout.

masivní postel

A je zde ještě jedna důležitá věc. Nábytek z masivu je nejen krásný a voňavý, jako byste si domů přinesli kus přírody, ale také nijak neohrožuje vaše zdraví. Neuvolňují se z něj žádné výpary ani jiné škodliviny, které by způsobovaly bolesti hlavy, a případně i jiné, mnohem závažnější nemoci. Masivní dřevo je přírodní materiál, na který se můžete v mnoha ohledech plně spolehnout.

Rubriky
Dům a zahrada

Solární sprcha na zahradě

Začnou-li letní horka, hledáme ochlazení či osvěžení, kde se dá. Na zahradě se snažíme vypomoci si sprchou https://www.siko.cz/koupelny/sprchy z kropáče nebo napodobeninou sprchy pomocí zahradní hadice. Nevýhodou je kromě nepohodlného použití malé množství vody v kropáči a ledová voda stříkající na nás z hadice. Podstatně lepší možností je zahradní sprcha. Nabízí se volba nejsnazší klasiky a sice sprcha napojená na přívod studené vody. To ovšem není pro každého, protože zdaleka ne každý touží po ledovém osvěžení. Lepší variantou je tatáž sprcha, ovšem vybavená černým vakem, který se po napuštění ohřívá vlivem okolní teploty a slunečních paprsků. V horku se může stát, že se voda ohřeje příliš a moc se neosvěžíte, navíc hrozí opaření.potrubní instalace
Solární sprcha na chlorito.cz je volbou číslo jedna a můžete zde zároveň vybírat z pestré nabídky všeho potřebného k provozu a údržbě bazénů, zahradní jezírka i mobilní vířivky. Samozřejmostí je poskytnutí rady i potřebného servisu příjemným a ochotným personálem.
Solární sprchy ohřívajívodu pomocí kolektorů, jsou vybaveny zásobníkem pro ohřátou vodu a směšovačem, který teplou vodu promíchá se studenou. Zásobníky jsou různého objemu. Na ohřátí vody je potřeba několik hodin a její teplota se vyšplhá klidně až na 60 °C. To je výhoda, protože na sprchování dostačuje teplota vody výrazně nižší. Tu získáte po promíchání ohřáté vody (její teplotu uvidíte na teploměru) se studenou.Kvalitní solární sprchy s podstavcem jsou vyrobeny z odolného a pevného plastu a je možné je bez problémů připevnit na jakýkoli zpevněný povrch. Solární sprchu ocení také ti, kteří mají chatu nebo chalupu bez možnosti tekoucí teplé vody. Je vhodné ji použít před vstupem do bazénu pro očistu těla. Na některých typech sprch je umístěn ve spodní části kohoutek k omytí nohou či rukou.venkovní sprcha s pohledem na hory
Výhodou solárních sprch je ekologický ohřev vody, který probíhá pouze díky působení sluneční energie. Z toho vyplývá, že ideálním místem pro ni je stanoviště na přímém slunci, nikoli pod stromy či ve stínu. Solární sprcha najde u vás určitě bohaté využití a po nějaké době nebudete chápat, jak jste mohli mít zahradu bez ní.

Rubriky
Dům a zahrada

Zabraňte změnám teploty, udržte si stálou!

V mnoha podnicích jsou nainstalovány vrata, do kterých zajíždí kamiony nebo jiné velké vozy. Když si představíte, jak moc se poté musí otevřít vrata, protože kamion je velký, tak uniká buď mráz nebo teplo. Záleží na tom, jaká je vnitřní teplota (např. ve skladu).

Mnoho potravin je mražených a jsou tedy ve skladech, kde je teplota pod nula stupňů a pokud by se tato teplota neudržovala, tak by potraviny rozmrzaly a kazily se. Je proto důležité zajistit, aby pod nula stupňů bylo stále.
zaměstnanci v práci

Dá se toho dosáhnout, ale je potřeba si zakoupit k průmyslovým vratům speciální límce, které těsní. Cena těsnících límců je různá. Záleží totiž na tom, jaké přesně chcete. Můžete mít nafukovací a mechanické. Pokud by Vás cena zajímala blíže a měli byste zájem o toto „zařízení“, tak napište do firmy Vaše požadavky a oni Vám pošlou předběžný přehled o ceně.

Pokud se podíváme blíže na druhy límců, tak mechanický může mít rozkládací nebo pevný rám. Rozkládací rám je lepší, protože je odolnější vůči poškození. Rychleji se přizpůsobí karoserii, která zajíždí do technologického otvoru. Je to způsobeno tím, že materiál je elastický a přizpůsobí se tedy jakékoliv karoserii, která přijíždí. Zároveň je stavěný na to, aby vydržel několik nakládek a vykládek. Neopotřebuje se tedy rychle.

U skladu, kdy je zapotřebí opravdu dokonalé těsnění se využívají hlavně nafukovací límce. Tyto límce jsou na karoserii ze všech stran a tím zajišťují správné těsnění. Při dokončení nakládky/vykládky se límce vypustí.
skupina řemeslníků

Další možností je stejný produkt pouze se stlačitelným hliníkovým rámem. Instaluje se do míst, kde je průměrné zatížení. Materiál je pružný a odolný vůči opotřebení. Po dokončení práce se automaticky vrací do původní polohy.

Pokud by Vás zajímalo, jak to všechno vypadá, tak se můžete podívat na jejich stránky, kde se můžete podívat i na přiložené fotografie.

Rubriky
Dům a zahrada

Není nad to vyrazit o víkendu za čerstvým vzduchem na venkov

Možná sníte o tom, jaké by to bylo krásné, kdybyste měli alespoň malou zahrádku. Mohli byste si na ní vypěstovat alespoň trochu domácí zeleniny, která se s tou kupovanou nedá srovnávat. Měli byste místo, kde byste mohli smysluplně trávit svůj volný čas a také se alespoň čas od času nadýchat čerstvého venkovského vzduchu. A rovněž by to byla vaše skvělá základna pro příjemné výlety do přírody. Tak krásné by to bylo, kdybyste měli k dispozici alespoň malé zázemí v podobě zahradní chaty či malé chaloupky, kde byste se jezdili osvěžit po pobytu ve městě.
domky a mince.jpg
Jenže kde takové zázemí vzít? Jistě, kdo má peníze, ten může mít cokoli. Není ani ten nejmenší problém koupit si nějaký vhodný pozemek v blízkém okolí a nechat na něm postavit právě váš vysněný rekreační objekt. To vše ovšem závisí na penězích, kterých se vám nedostává, alespoň ne v takové míře, abyste si mohli dovolit je vložit do malé rekreační stavby. Navíc to není zdaleka jen tak, ten, kdo chce stavět, musí také nějakou dobu obíhat úřady jako družice, neboť na každou stavbu potřebujete hromadu povolení. Takže než člověk postaví to, co chce, bude o několik let starší.
domek z peněz.jpg

Naštěstí zde existuje jedno rychlé a velice chytré řešení v podobě mobilní dřevostavby, která se může stát vaším plnohodnotným rekreačním objektem, po kterém toužíte a nebude ani v nejmenším zaostávat za klasickou chatou či chalupou. Najdete v ní naprosto vše potřebné pro pohodlné bydlení, a to jak sezónní, tak trvalé. Vlastně záleží jen na vás, čím budete chtít svou mobilní dřevostavbu vybavit, k dispozici je vše včetně kuchyňské linky i sprchového koutu. Ovšem to, v čem se bude taková mobilní dřevostavba zásadně lišit od klasické zděné stavby, je především její cena, která odpovídá zlomku ceny zděné stavby, a také rychlost dodání, protože se nebudete muset zatěžovat žádným povolením.

Rubriky
Dům a zahrada

Áron na zahradě

Áron je rostlinou, která je schopna na sebe několikrát ročně strhnout na sebe zvýšenou pozornost. Poprvé to je, když áron kvete. Tehdy dokáže člověka zaujmout jak velikostí svého květu, tak i jeho tvarem a barvou. Pokud jeho plody dozrávají, překvapí nás zářivě červené bobule. Tyto bobule mají nasládlou chuť a zabarvují se koncem léta.  Hlízy z Áronu obsahují veliké množství cukrů a škrobů. Je známo, že se v době nouze hlízy z Áronu používaly jako náhražka brambor, nebo mouka, která se přidávala při pečení chleba.  Áron u nás kvete v dubnu a květnu. Tato rostlina se rozděluje na odrůdy Áron východní, Árón italský a Áron plamatý.
árón plamatý

Árón plamatý

Odrůda Árón plamatý je v době květu charakteristický výrazným toulcem. Svým květenstvím je Árón plamatý rostlinou velice dekorativní. Rostlina má vytrvalý hlízovitý oddenek. Její zajímavé květenství má podobu polozavřeného toulce. Rovněž i její listy jsou zajímavé, neboť na nich má charakteristické skvrny. Lidé kdysi této rostlině říkávali čertův zub, a proslýchalo se, že její hlíza v noci hlasitě mlaská, a vůbec celá rostlina se všelijak pohybuje a kroutí.  Lidé ji také vykopávali o svatojánské noci, neboť měla mít údajně mnohem větší čarovné účinky.
bílá květina

Árón italský

Tato odrůda rostliny se nejčastěji pěstuje v zahradách, neboť je velice dekorativní. Árón italský se v přírodě vyskytuje v jižní Evropě, Itálii, Holandsku, Velké Británii, na Krymu a také na Kavkaze. V zahradách je tento druh rostliny velice nápadná pro svoje zajímavé květy. Rovněž jeho listy jsou okrasné svým mramorováním. Árónu italskému prospívá vlhčí a také výživná půda. Měl by být vysazován v polostínu až stínu. Tato okrasné rostlina se často vysazuje na zahradách pro oživení prázdných míst, která jsou pod stromy a keři. Vhodná je rovněž pro výsadbu na stinných místech na skalce.
Je třeba však myslet na to, že Árón je rostlinou vysoce toxickou. Jeho dráždivé účinky jsou patrné například na pokožce, pokud se na ni dostane šťáva z Áronu.