Dům a zahrada

Jak je to s půjčkou na exekuci?

Exekuce je obrovská hrozba pro všechny z nás, a to jenom z toho důvodu že vždy o vše přijdeme, a to není zrovna dvakrát příjemná věc, co se nám může stát. Ale přemýšlely jste někdy o půjčce na exekuci nebo při exekuci? Může se vám zdát, že je to nemožné, ale opak je však pravdou. O půjčky na exekuci se zajímají a zabývají se jimi především nebankovní společnosti, které dokážou tolerovat daný záznam v registru, ale samozřejmě na vás bude přihlíženo jako na velice rizikového klienta, a to z důvodu že si budou myslet že nejste schopni svoje dluhy splácet.

Jednání

U banky jako takové se vám stane že po podání žádosti vám pouze přijde tzv. rychlé zamítnutí a dále se s vámi už nebudou vůbec bavit, pokud se vám toto stalo důkladně si prostudujte právě portfolio výše zmíněné nebankovní společnosti, u nebankovních společností narazíte totiž i na ty které jsou schopné vám půjčit. Musíte však počítat s tím, že budete mít vyšší úroky než při klasické žádosti, a to právě z toho důvodu že osoba s exekucí je označován jako rizikový klient, ale bohužel se nejedná jenom o vyšší úroky ale také o tzv. sankce za porušení smluvních pravidel. Takže až budete vyhledávat vhodného poskytovatele, vybírejte pouze mezi těmi ověřenými a známými. Jedná se o nebankovní společnosti, které se mohou prokázat PLATNOU LICENCÍ České národní banky.

Pokud se vám stane že během splácení nastanou jakékoliv problémy zapomeňte na nějaké schovávání se, ale právě naopak se vrhněte na nejrychlejší a aktivní řešení daného problému, Vždy musíte co nejdříve kontaktovat svého věřitele, a celou vaši situaci i s problémem mu oznámit. Zkuste se s ním domluvit na tzv. splátkových prázdninách nebo na jakémkoliv novém splátkovém kalendáři. Samozřejmě a bohužel ani doklad o splátkách není zadarmo a musí se platit daný jednorázový poplatek, pokud tedy budete tuto volbu využívat častěji může se stát že i ta nejvýhodnější půjčka se nekřesťansky prodraží.

Peníze

Samozřejmě půjčka na exekuci má svoje výhody a nevýhody – výhody: Jednou z výhod je samozřejmě to že nebankovní společnost půjčuje lidem, kterým ostatní bankovní společnosti nepůjčí. Jako druhá výhoda je ta že se dá daná věc vyřídit online, ať už formou e-mailu tak i telefonicky. Vždy vám daný poskytovatel nastaví jasné a přehledné podmínky. Také si můžete nastavit nebo alespoň dojednat nastavení délky dané splátky. A jak už bylo uvedeno výše je tu i možnost dobu splatnosti, jakkoliv oddálit (samozřejmě po domluvě z poskytovatele). Nevýhody jsou již zmíněné vysoké úroky, musíte mít pravidelný příjem, když porušíte pravidla smlouvy hrozí vám opravdu vysoké sankce, u některých nebankovních společností se neobejdete bez případného spolužadatele.