Rubriky
Životní styl

Jak vést dialog s mužem

Přiznejme si, že vyjít s opačným pohlavím není mnohdy snadné. A často se navíc dopouštíme chyb v našem jednání. Jak tedy vést dialog s muži, aby naslouchali, chápali a abychom s nimi vycházeli?
 

Vyhněte se chybám

§  Zvolte správné načasování. Nevrhejte se na muže hned ve dveřích, po příchodu z práce
§  Mluvte jasně, stručně a k věci
§  Nepoužívejte  pláč nebo výhrůžky k tomu, když po muži něco chcete
§  Nemluvte hodiny a hodiny, muž tak dlouho neudrží pozornost
§  Nesnažte se dosáhnout souhlasu pomocí sexu
§  Nevolejte mu do práce, abyste něco řešili
§  Nezesměšňujte jeho schopnosti nebo pocity
§  Mluvte stručně, jasně, bez vytáček a konkrétně
§  Vyhněte se náznakům, narážkám a nejasným formulacím
§  Hned na počátku konverzace mějte jasný plán, co je jejím cílem
§  Držte své emoce na uzdě, muž si pak neví rady a neví, jak s vámi jednat
§  Nechte ho domluvit. Ženy mnohdy skáčou do řeči a vyčítají dřív, než se vůbec partner vyjádří
§  Držte se pravidla 30 vteřin. I když muž nejprve mlčí, neznamená to, že vás neposlouchá. Nechte ho utřídit myšlenky. Muži je nesypou z rukávu hned, jako ženy

Mluvit s muži není složité. Jen je potřeba vědět, jak na ně a jakým způsobem s nimi jednat. Někdy to možná bude chtít trochu ovládání se, ale uvidíte, že pokud na něj hned nevystartujete, sklidíte úspěch. Muži se totiž často zatvrdí hned zpočátku a pak s nimi nic nezmůžete.

Například, jestliže chcete, aby váš muž doma promazal zámek na dveřích a stále to není hotovo, řekněte ve správné chvíli: "Víš, nechci tě stále nahánět, jen se bojím, že jednoho dne se nedostanu domů." Místo toho, abyste na něho vybalila po příchodu domů: "Zase ten zámek není hotový, ty jsi neskutečný, dokud to neuděláš, tak nebude sex!"

Pokud s vámi chce muž mluvit, važte si toho a vyslechněte ho. Uvidíte, že až budete chtít mluvit vy, oplatí vám to stejnou mincí a vyslechne on vás. Věřte tomu, že nemít problém v komunikaci je ve vztahu velká výhoda. Komunikace se nebojte. Pokud ji povedete správným směrem a vhodnými pravidly, určitě vyřešíte mnohé snáz.

Rubriky
Životní styl

Jak je to vlastně s dietami? Je to skutečně věda nebo jen nesmysl?

Zorientovat se v nepřeberném množství informací, které jsou v dnešním světě dostupné každému člověku je mimořádně složitý, ne-li nadlidský úkol. Mezi věčné dohady se řadí i diety. Někdo doporučuje jíst jenom tučné výrobky a vyhýbat se sacharidům, jiní zase doporučují úplný opak, a to vyhnout se tukům, nebo někdo říká, že nejlepší je část toho část toho.

A teď záleží jen na Vás, co z toho si vyberete a budete dodržovat. Jenže nikdo už Vám neporadí, zda je to to pravé pro Vaše tělo. A jak asi taky? Každý člověk je jiný, každý máme jiný metabolismus a jsme zvyklí na něco jiného. Nemůžete si proto vybírat jen podle toho, že to fungovalo u někoho jiného.
Dítě, které sedí v židličce a jí

Musíte si to sami vyzkoušet, a hlavně NASLOUCHAT SVÉMU TĚLU! To je to nejdůležitější a hlavní, podle čeho byste se měli řídit. Přestože se Vám to tak nemusí jevit, Vaše tělo je naprosto dokonalý organismus, který ví, co potřebuje, a kdy to potřebuje. Nevěříte? Pak si přečtěte o následujícím pokusu.

Na malých dětech ve věku od jednoho roku do dvou a půl let byl prováděn pokus s jídlem. Tyto děti krmili po dobu dvou měsíců pracovníci, kteří měli zakázáno s dětmi jakkoli mluvit, nebo se tvářit. Děti dostaly vždy na výběr mezi třemi jídly. Pracovníci jim nabídli všechna tři jídla a bylo na dětech, které si zvolí.
Metr měřící tloušťku sendviče

Po dvou měsících se ukázalo, že přestože nebylo dítě, které by jedlo přesně to samé, co jiné dítě, všechny si zhruba udržovaly poměr základních živin. Malé děti, které o nějakých makroživinách nemají ani ponětí, ale stejně jedly to, co by měly. Úžasné, ne?

A pokud to k Vašemu přesvědčení nestačí, podívejte se do světa zvířat? Viděli jste snad někdy v přírodě obtloustlé nebo naopak nepřirozeně hubené zvíře, které mělo přirozený zdroj potravy? Anebo se koukněte sami na sebe. Jak zjistíte, že potřebujete na záchod, jak je možné, že se na místě nepočůráte? Prostě Vám to Vaše tělo řekne.

To, že se momentálně přejídáte nebo máte opačný problém, je způsobeno Vámi a Vaším okolím. Pokud tedy nyní budete jíst tak, jak by pro Vás bylo přirozené, nikdy Vám to nevyjde, protože hranice normálnosti je ve Vaší hlavě posunutá. Pokud se tedy nechcete trýznit zapisováním každé kalorie, budete se zase muset ‚naučit‘ jíst.

Když jíte, vypněte televizi, zavřete časopis, mobil ztlumte a soustřeďte se pouze a jen na jídlo. Žvýkejte pomalu (tělo si zhruba teprve po půl hodině samo řekne, že je nasyceno) a ptejte se sami sebe: jsem sytý/sytá nebo je to jen chuť?  Není to jednoduché, nezabere Vám to týden, ale pokud vytrváte a budete opravdu důslední, uvidíte, že výsledky se dostaví.


Rubriky
Životní styl

Narozeninová oslava

Každý z nás určitě někdy uspořádal oslavu narozenin svých malých ratolestí, ať už ve velkém stylu, nebo v rodinném kruhu. Jestliže vaše děti ještě nevyrostli a stéle si Vás nadevše cení, zkuste změnit jejich narozeninovou oslavu a překvapte je kouzelníkem. Oslava narozenin Praha https://www.vaskouzelnik.cz/oslava-narozenin, Vám spolehlivě zařídí zábavu na vaší oslavě narozenin. Co si také budeme říkat, kdo jiný by měl radši kouzelníka, než malé děti. Zábava, samozřejmě platí i pro dospělé, kteří budou do programu zapojení také. Nejen, že si užijete hromadu zábavy s dětmi, ale určitě budou mít nezapomenutelné zážitky a budou moct o čem vykládat svým spolužákům.kouzelnický dům
Představte si, že je zábava v plném proudu a najednou přijde kouzelník, v tu chvíli se rozzáří úsměv oslavence i všech ostatních dětí, co jsou na akci pozvaní. Nedej bože, když pak začne kouzelník předvádět svoje triky a začne ohromovat svoje malé publikum. Děti budou nadšení a vy budete mít chvilku na vydechnutí a na vypití kávy, na kterou netrpělivě čekáte. Nejen, že zařídí zábavu pro vaše děti, ale také se jim podobu celé oslavy bude věnovat, takže budete mít možnost si popovídat, jak s rodinou, tak s ostatními hosty.dárek na narozeniny
Samozřejmostí jeho programu bude spousta triků, iluzí, kouzel a v neposlední řadě, vytváření zvířátek z balónků, to určitě ocení, jak malý členové tak velký. Kouzelník samozřejmě nemusí bavit pouze malé děti, ale také lze objednat, i na oslavu narozenin pro dospělé. Nemyslete si, že triky a iluze jsou jenom pro malé, jsou pro všechny kategorie lidí, kteří se chtějí bavit, zahnat nudu a zažít něco nového.
Ať už tedy budete pořádat oslavu narozenin pro svoje děti, nebo akci pro dospělé, třeba právě kouzelník Vám zpestří vaší party a vy si budete i dlouho po ní vykládat, jak jste si oslavu náramně užili.