Produkty

Bez kvalitní filtrace se žádný větší bazén neobejde

Kvalitní filtrace je srdcem každého bazénu, protože žádná větší nádrž určená ke koupání se bez ní v žádném případě neobejde. Nečistoty, které se v bazénové vodě průběžně objevují, ať už je tam zavane vítr anebo je donesou plavci na svých tělech, je potřeba průběžně dostávat z vody pryč, tak aby byla voda v bazénu stále průzračná a jiskřivá. Díky spojení bazénové chemie a kvalitní filtrační jednotky tak můžete dosáhnout dokonalé čistoty vody v nádrži.
klučík nad bazénem

S výběrem té pravé filtrační jednotky pro váš bazén vám jistě rádi poradí prodejci bazénové techniky, kteří se v jednotlivých parametrech filtrací potřebných pro konkrétní velikosti bazénů dobře vyznají. Avšak nejde pouze o to, vybrat vhodnou filtraci s dostatečně výkonným čerpadlem, ale také o to, vsadit na ten pravý filtrační materiál.
Pokud jde o jednotlivé typy filtračních materiálů, pak máte v zásadě na výběr ze tří možností. Můžete zvolit buď přírodní kopaný písek, zeolit, ať už v přírodní či syntetické podobě či filtrační kuličky.
Filtrační kuličky jsou poměrně horkou novinkou na trhu a jejich výrobce slibuje zachycení i těch nejmenších částic znečištění vody. Nevýhodou ovšem je, že se jedná o jednorázový materiál, který je navíc umělého původu, a tak se z něj posléze stane zbytečný odpad.
Oproti tomu jsou jak zeolit, tak písek přírodního původu a můžete je tedy po znečištění použít třeba k odlehčení zeminy na zahrádce či k různým stavebním pracím. A to platí nejen pro přírodní zeolit, ale také pro ten uměle vytvořený.
chodidla na břehu
Zeolit je pro své dokonalé filtrační vlastnosti oblíben nejen majiteli bazénů, ale také akvaristy, neboť se vyznačuje trojrozměrnou krystalickou strukturou s opravdu bohatým vnitřním povrchem, který tak dokáže efektivně zachytit různé částice nečistot.
Třetí možností, je zvolit si za filtrační médium písek. Ovšem pozor, vždy se musí jednat o přírodní kopaný ostrohranný křemičitý písek, který právě na svých hranách zachytává procházející nečistoty.