Produkty

Relax s kávou

Kávu znají lidé po celém světě. Pije se celá staletí, a i v našich končinách si získala značnou oblibu. Pěstuje se zejména v Americe, Africe a Asii, a z plantáží pochází mnoho druhů kávy. Každý druh má svoje specifika. Liší se aromatem a samozřejmě chutí, kterou má každý druh jinak výraznou. Velkou oblibu si získaly různé druhy připravovaných káv. Každý má ale základ v druhu kávy, a ze kterého je připravovaný. Espresso, latte macchiato, flat white, cappuccino, to všechno jsou oblíbené kávy, které se připravují různými způsoby. Jedno mají společné – vychází ze zrnkové kávy.

Ty nejlepší podniky zrna čerstvě melou těsně předtím, než z nich připraví vámi požadovaný nápoj. Každá restaurace či kavárna má svého dodavatele kávy, případně si pro kávu jezdí sami. Je dobré nabízet lepší kávu, protože běžnou kávu ze supermarketu si můžete dát sami doma. Jenže vy si doma můžete dopřát i skutečně kvalitní kávu přímo z pražírny.

zrna kávy

Proč si kupovat kávu v pražírně?
Čerstvě posbíraná kávová zrna se suší, a poté putují do pražírny. Podle způsobu a délky pražení potom zrna získávají specifickou chuť a vůni. Každý druh chutná jinak. Většinou můžeme ochutnat ovocné tóny, velmi hořkou kávu, a nebo si můžeme pochutnat na čokoládových kávách. Existuje opravdu mnoho chutí, a v supermarketu je nenajdete. Vždycky je nejlepší si pro kávu jít do pražírny, najdete zde čerstvě praženou kávu, a personál vám poradí ohledně chutě i vůně.

kelímek kávy

Máte velkou spotřebu kávy? Někdo si dává šálek denně, někdo by se mohl v kávě doslova koupat. Stačí i když máte kvalitní kávovar a na kávu zvete rodinu i přátele. Pro větší spotřebu je lepší mít připravené větší balení. Ochutnejte například gurmánský výběr GUATEMALA 1kg Thecoffee, který vám chvilku vydrží. Namelte si jej před přípravou kávy, a užijte si úžasnou vůni, a samozřejmě i chuť.