Dům a zahrada

Zabraňte změnám teploty, udržte si stálou!

V mnoha podnicích jsou nainstalovány vrata, do kterých zajíždí kamiony nebo jiné velké vozy. Když si představíte, jak moc se poté musí otevřít vrata, protože kamion je velký, tak uniká buď mráz nebo teplo. Záleží na tom, jaká je vnitřní teplota (např. ve skladu).

Mnoho potravin je mražených a jsou tedy ve skladech, kde je teplota pod nula stupňů a pokud by se tato teplota neudržovala, tak by potraviny rozmrzaly a kazily se. Je proto důležité zajistit, aby pod nula stupňů bylo stále.
zaměstnanci v práci

Dá se toho dosáhnout, ale je potřeba si zakoupit k průmyslovým vratům speciální límce, které těsní. Cena těsnících límců je různá. Záleží totiž na tom, jaké přesně chcete. Můžete mít nafukovací a mechanické. Pokud by Vás cena zajímala blíže a měli byste zájem o toto „zařízení“, tak napište do firmy Vaše požadavky a oni Vám pošlou předběžný přehled o ceně.

Pokud se podíváme blíže na druhy límců, tak mechanický může mít rozkládací nebo pevný rám. Rozkládací rám je lepší, protože je odolnější vůči poškození. Rychleji se přizpůsobí karoserii, která zajíždí do technologického otvoru. Je to způsobeno tím, že materiál je elastický a přizpůsobí se tedy jakékoliv karoserii, která přijíždí. Zároveň je stavěný na to, aby vydržel několik nakládek a vykládek. Neopotřebuje se tedy rychle.

U skladu, kdy je zapotřebí opravdu dokonalé těsnění se využívají hlavně nafukovací límce. Tyto límce jsou na karoserii ze všech stran a tím zajišťují správné těsnění. Při dokončení nakládky/vykládky se límce vypustí.
skupina řemeslníků

Další možností je stejný produkt pouze se stlačitelným hliníkovým rámem. Instaluje se do míst, kde je průměrné zatížení. Materiál je pružný a odolný vůči opotřebení. Po dokončení práce se automaticky vrací do původní polohy.

Pokud by Vás zajímalo, jak to všechno vypadá, tak se můžete podívat na jejich stránky, kde se můžete podívat i na přiložené fotografie.