Peníze

Bankovní vs. nebankovní půjčka: Co je výhodnější a jaký je zásadní rozdíl mezi nimi?

Nebankovní půjčky si po dlouhá léta držely pověst coby nevýhodných a často nepoctivých produktů, které nabízeli finanční pomoc lidem, kterým banky z nějakého důvodu úvěr zamítly. I dnes představují poslední záchranou stanici při získání toužebných finančních prostředků. Nebankovní sektor často láká své potencionální klienty na rychlost a snadné získání peněz. V čem jsou tedy nebankovní půjčky lepší než ty bankovní?

stisk rukou

Bankovní půjčka jako jeden z hlavních produktů každé banky

S bankovní půjčkou se setkal téměř každý druhý Čech. Jedná se o produkt všech našich českých bank. Slouží spíše pro případy, kdy uvažujete nad půjčením většího obnosu peněz, například v případě financování bydlení, nové auto nebo rekonstrukci. Velmi oblíbeným produktem je i hypotéka pro podnikatele, která je účelová a s výhodnějším úrokem.

Bankovní půjčky sice stále představují jednu z nejvýhodnějších možností, jak si půjčit peníze. Ovšem sjednání úvěru může trvat i několik týdnů, takový produkt se tedy nehodí pro žadatele, kteří potřebují peníze půjčit okamžitě. Vyřizování je často zdlouhavé a pro sjednání úvěru je potřeba mnoho dokumentů.

Nebankovní půjčka jako skvělý produkt, když potřebujete peníze okamžitě

U nebankovních hypoték jsou kritéria pro získání potřebného obnosu peněz přeci jenom o poznání benevolentnější. Spousta nebankovních společností své žadatele zdlouhavě neprověřuje v registrech dlužníků a úvěr schvaluje často pomocí online dotazníků do několika minut. Navíc není problém půjčit si i menší obnos peněz a překlenout tak dobu do výplaty. Jen pozor, nebankovní půjčky bývají zrádné, je totiž velmi snadné peníze získat a mnoho lidí už s vidinou snadno nabytých peněz zapomnělo, že přijde i čas, kdy peníze budou muset vrátit.

podpis smlouvy

Nebankovní společnosti často lákají své klienty na výhodné první půjčky zdarma, bez doložení příjmů a ručení. Zkrátka jako produkt, který může získat úplně každý a okamžitě.