Produkty

Je pohádka Mašinka Tomáš vhodná pro děti?

Není pochyb o tom, že naše děti již od malého věku tráví čím dál více času u elektronických zařízení. Zatímco dříve byla oblíbená televize, dnes ji pomalu ale jistě nahrazuje tablet. Ten má tu výhodu, že na něm můžeme pustit okamžitě prakticky jakýkoliv pořad, aniž bychom museli koukat na program či doufat, že naše děťátko nebude znuděné během reklam.

Je samozřejmé, že prakticky každé dítě má svůj oblíbený seriál, na který se rádi dívají. To poskytuje rodičům chvilku klidu, kterou mohou využít k udělání domácích prací, na které jinak kvůli péči o potomka nemají čas.

vlak1

Seriály jsou oblíbenější než filmy, jelikož svému dítěti můžete pustit pokaždé novou epizodu, kterou ještě nevidělo. Je tedy větší pravděpodobnost, že se nebude nudit. A to je hlavním cílem toho všeho – zabavit našeho potomka, abychom mohli například umýt nádobí či vyžehlit nebo pověsit prádlo.

Avšak jaký seriál je nejoblíbenější? V současné době si mezi pořady pro nejmenší získává stále větší oblibu pohádka Mašinka Tomáš. Ta sleduje příhody antropomorfizovaného vlaku a jeho přátel, kteří žijí na ostrově, kde železnice je hlavním způsobem dopravy ať už lidí nebo zboží.

Základním konceptem poněkud připomíná film Auta od studia Pixar, jen s tím rozdílem, že i zde jsou lidé. A ti mohou s vlaky komunikovat. Dobrá, premisa je jasná. Je ale pro děti tento seriál vhodný?

Co se týče animace, tak ta rozhodně není na výši. Tvůrci si nejspíš řekli, že když jde o malé děti, není se třeba v tomto ohledu příliš snažit. Jednotlivé příběhy jsou poměrně jednoduché tak, aby byly pochopitelné pro malého diváka. Na scéně se stále něco hýbe nebo mluví či vydává jiné zvuky, což má pomoci udržet dětskou pozornost.

vlak2

Lekce, které našim dětem tento pořad zprostředkovává, však nejsou vždy úplně to, co bychom pokládali za správné, především například fakt, že každý vlak je předurčen k určité práci a to nelze změnit, ani kdyby chtěl.

Nakonec záleží jen na vás, zda to svému dítěti pustíte. Než se však rozhodnete, podívejte se na pár dílů a uvidíte, zda je to pro vás a vašeho potomka to pravé.