Produkty

Správná postel je základem zdravého a kvalitního spánku – Už máte takovou doma?

Spánek je obrovsky důležitý a nedostatek kvalitního spánku může mít obrovský dopad na náš zdravotní stav. Víte, jak moc důležité je, umět si vybrat postel?

Správná postel je základem zdravého a kvalitního spánku – Už máte takovou doma?

Známe to všichni, stačí jedna špatná noc a celý den se cítíme unavení a jsme rozlámaní. Tohle všechno nejenže je velmi nepříjemné a snižuje to naše výkony nejen v zaměstnání, ale zejména nám nedostatek spánku na kvalitní posteli a matraci může zadělávat na řadu zdravotních problémů. Počínaje problémy se zády, konče u špatné imunity. Spánek tělo potřebuje, aby se mohlo zregenerovat, jinak nemůžeme během dne správně fungovat. Dobrou postel bychom měli vnímat jako něco, co skutečně potřebujeme, bez čeho se neobejdeme. Myslíte na to a máte doma opravdu dobrou postel, která vám poskytuje oporu?

pexels-photo-935777

Jak přistupovat k výběru

Je škoda, že obvykle o výběru postele rozhoduje cena nebo design. I když samozřejmě je důležité, aby se nám postel také líbila nebo se nám hodila do interiéru, není to určitě kritérium, který bychom měli brát v potaz jako první. Kvalitní postel by měla být především vyrobena z odolného a zdravotně nezávadného materiálu, tohle splňuje například masivní dřevo. Kromě toho záleží na rozměru postele, i když i zde jsme často limitování a to hlavně prostorovými možnostmi svého bytu. Dobrý spánek ale podporuje i kvalitní a pevný rošt, v neposlední řadě je to i matrace.

pexels-photo-164595

Jak vypadá dokonalá postel?

O dokonalé posteli má asi každý své představy, ale pokud najdete takovou, která bude splňovat všechna základní kritéria, máte vyhráno. Opravdu nejlepší postele jsou vyráběny z masivního dřeva, pokud máte rádi klasiku, můžete zvolit i starožitné postele, které se vyrábějí přímo na zakázku a jsou z toho nejlepšího dřeva a to včetně roštu. Důležitý je také rozměr dané postele, protože každý z nás potřebuje jiný prostor ke spánku, je výběr rozměrů velmi individuální. Platí však, že nikdo by neměl spát na posteli, která má na šířku méně, než osmdesát centimetrů, ideální šířka je devadesát centimetrů, ale ani to mnohým z nás nestačí. Problém může nastat při výběru postele manželské, kdy je někdy problém s volným místem v ložnici. I proto se vyrábějí postele v různých rozměrech a i to se dá uzpůsobit potřebám každého zvlášť a je možné nechat si zhotovit postel na přání.

Postel je velmi důležitá, ruku na srdce, spíte vy sami kvalitně?