Společnosti

Jak zpomalit stárnutí pleti?

Stárnutí pleti je proces, který je pro nás bohužel nevyhnutelný. Můžeme ho zpomalit a snažit se o prevenci, ale úplně ho zastavit nelze. To dokáží jen plastičtí chirurgové, a i tam není výsledek vždy jistý. Některé úpravy působí nepřirozeně, ať chceme nebo ne. Problémem je spíše předčasné stárnutí pleti. Není žádný důvod, abyste kolem 35 let měli obličej jako scvrklou hrozinku. V tomto věku si můžete ještě udržet krásnou a mladistvě vypadající pleť. Musíte jen vědět, jak se o vaši pleť starat.

pleť

Velkou roli v tomto procesu hraje collagen. Je to bílkovina, která je zastoupena v našem těle nejvíce procenty ze všech bílkovin. Většina se nachází právě v kůži. Způsobuje to, že je pleť dostatečně elastická a chrání ji. Bohužel z našeho těla postupem věku ubývá. Proto, pokud si chcete nadále udržet pleť dostatečně elastickou a tím předcházet vráskám, je dobré začít kolagen užívat jako doplněk stravy.

Další, co vám může způsobit předčasné stárnutí je špatná péče o pleť z hlediska kosmetických produktů. Chodíte spát nalíčené, nebo si obličej maximálně opláchnete vodou? Špatně. I kdybyste se nelíčili, musíte pleť každý večer i ráno vyčistit a dodat jí hydrataci. Nedostatek hydratace způsobuje předčasné stárnutí pleti. Naštěstí, dnes je na trhu velké množství hydratačních kosmetických produktů, které jsou cenově dostupné

krém.

Nezapomeňte ani na dostatečný pitný režim. Tělo musíte hydratovat nejen zvenku pomocí krémů a sér, ale je nutné ho hydratovat také uvnitř. K tomu vám právě pomůže dostatečný pitný režim. Vypijte alespoň 2 až 2,5 litru vody nebo jiných tekutin denně. Čistá voda je ale nejvhodnější, naopak nevhodné jsou různé slazené limonády s vysokým obsahem cukru.

Pokud kouříte, přestaňte s tím. Kouření mimo jiných zdravotních rizik způsobuje předčasné stárnutí pleti, proti kterému vám nepomůže ani ten nejlepší krém proti vráskám.