Produkty

Vychutnejte si krásu amarylků

Krásná květina potřebuje náležitou péči a podmínky pro růst. Chcete-li zasadit a pěstovat amarylky doma, vyberte silné, hladké cibule s dobře vyvinutými kořeny. Pokud cibule vytváří nepříjemný zápach, nelze ji zasadit.

amaryllis1

Cibuli květiny zasaďte do květináče následovně:

Odstraňte černé, hnědé a béžové slupky z vybraných cibulek. Když se dostanete na slupku téměř bílé barvy nebo s nádechem do zelena, namočte cibule na půl hodiny do manganistanu.

Dezinfikované cibule sušte po dobu nejméně 12 hodin.

Připravte si květináč se zeminou.

Do propustné půdy udělejte důlek a vložte do něj cibuli tak, aby vyčnívala asi třetina cibule nad povrch substrátu.

Půdu pouze mírně přitlačte a zalijte vodou.

Umístěte cibuloviny do květináče na parapet. Dokud cibule amarylku nezakoření a nezačne rašit, neměla by být moc zalévaná. Rovněž není dobré namočit horní část cibule. Pokud se o rostlinu staráte správně, pár měsíců po výsadbě rozkvete.

Pokud se květina vyvíjí na jaře, je pro ni důležité zajistit dostatek světla a tepla.

Rostlinu zalévejte až poté, co dosáhne výšky 10 centimetrů. Pokud začnete zalévat dříve, květina začne vynakládat sílu na růst listů, což zpomalí proces kvetení. Dobře vyvinuté cibule mohou vykvést i 2x ročně.

Nejvhodnějším období pro tvorbu květů je od prosince do dubna. Letní období je považováno za období odpočinku, které umožňuje rostlině zotavit se.

Pokud změníte datum výsadby cibulí, můžete přinutit květinu kvést v každém ročním období. 10 týdnů před požadovaným obdobím květu vezměte květináč do teplé a dobře osvětlené místnosti.

amaryllis3

Pravidla pro zálivku a hnojení

Doporučuje se hojně zalévat každé tři dny, poté, co má rostlina nad 10 cm. V zimě se půda kolem rostliny vlhčí jednou týdně.

Jakmile se vytvoří výhonky, musí být rostlina pravidelně jednou za dva týdny hnojená. Když květina začne kvést, je nutné ji hnojit častěji, každých pět dní. Nejlepším prostředkem je zálivka s vysokým obsahem fosforu, draslíku a dusíku.

Optimální teplota

Při pěstování by teplota vzduchu v místnosti měla být mezi 18 °C a 25 °C. Po odkvětu lze květináč umístit na tmavé místo v místnosti s teplotou ne nižší než 10 °C.