Politika

Skutečně „Islámský stát“ ohrožuje Evropu?

Islám je vývojově třetí a nejznámější druh náboženství. Podobně jako v křesťanství, se i v islámu se stala základem víra v jediného Boha, k němuž se obracejí židé a křesťané – jen s tím rozdílem, že v arabštině jeho jméno zní Alláh.
Dav modlící se lidí
Jejich posvátnou knihou je Korán, ve kterém je vyjádřeno pět pilířů, kterými se vyznavači Islámu musí řídit: vyznávání víry, dodržování modliteb (konají pětkrát za den ve stejném čase), almužny, půsty a alespoň jednou za život se vypravit se na pouť do Mekky.
Jasným důkazem (kromě výše zjednodušeného vysvětlení pěti pilířů), bude, když si přečtete Bibli a Korán a poté je porovnáme, zjistíme, že tyto knihy mají mnoho společného. Z toho následně vyplývá, že pokud vyznavač Islámu ctí Korán, není o nic horší než vyznavač jiného náboženství.
Když si to shrneme, vyšlo zde najevo, že islám je mírumilovné náboženství a na stejné úrovni jako je křesťanství nebo judaismus. Pouze bylo zneužito ve prospěch teroristické organizace (jak al – Káidy či IS) tj. „drží se heslem, že kdo nevěří v Alláha, je automaticky nepřítel“.
Svatý Korán
První a nejznámější teroristický útok se stal 11. září 2001, kdy organizace al – Káida pomocí letadel narazila do Dvojčat (věží), které stály v New Yorku. Všichni lidé byli tenkrát zděšení nad touto tragickou událostí, při kterém přišlo o život hodně lidí, a jen těžko mohli tušit, že tohle je teprve začátek.
Po tomto incidentu následovalo několik dalších teroristických útoků, které zasáhly přímo v Evropě. Reakcí Evropanů (kromě odvety) byla nenávist vůči Islámu (muslimům), která přetrvává dodnes, ale zároveň se bojí o Evropu a o její budoucnost. Na organizaci al – Káida navázala další teroristická organizace IS (Islámský stát), jejichž teroristické útoky v posledních letech těžce zasáhly Evropu.
 Další otřesnou událostí je teroristický útok, který se stal z Pátka 13. listopadu na sobotu 14. listopad v roce 2015, ke kterému se přihlásila organizace IS (Islámský stát). Tuto noc zahynulo více než sto dvacet lidí. Zpočátku (jako každý člověk) jsem cítila strach a začala jsem Islám jako celek nenávidět. Nechápala jsem, jak někdo může jen tak střílet do nevinných lidí a měla jsem upřímně vztek na všechny muslimy či na všechny jedince, jež jsou vyznavači Islámu. Ale po přečtení několik knížek, jsem si pokládala otázky. Opravdu za to může islám jako celek?
V Evropě a nejen v ní, vznikla v posledních letech tzv.Islamofobie, tj. zkreslení pravdy o islámu (je vnímán jako vojenský blok).
Často se říká, co muslim to terorista, což je další mýtus, jelikož bylo zjištěno, že příslušníci IS pocházejí z různých zemí, dokonce i ze samotné Evropy. Dokonce vydávají magazín Dábig, který se zaměřuje na vraždění lidí v Evropě či hlavní důvod nenávisti.
Zároveň se odkazují na Alláha, který vede jejich kroky, přitom o vraždění nevinných lidí není v Koránu ani věta, která by to naznačovala. 
Když si to shrneme, skutečnou hrozbou pro Evropu jsou teroristé, kteří působí v organizaci Islámského státu, nikoliv muslimové.